Aikataulu

Seuraavat NSSS 2017 -opiskelijakuorofestivaalin tapahtumat ovat kaikille avoimia. Tervetuloa kuuntelemaan korkeatasoista kuoromusiikkia ja aistimaan yhdessä laulamisen riemua!

Torstai 4.5.

18.00-19.00 NSSS 2017: Avajaiskonsertti, Oulun tuomiokirkko, vapaa pääsy

Perjantai 5.5.

NSSS 2017: Kuorolaulua ympäri Oulua, vapaa pääsy

18.00 – 19.00 Konst o. Deli

18.00 – 18.30 Valkean ostoskeskus

18.30 – 19.30 Madetojan sali

18.30 – 19.30 Oulun kaupungintalon juhlasali

18.30 – 19.30 Karjasillan kirkko

18.30 – 20.00 Oulun kaupunginkirjasto

19.00 – 21.00 Oulun Lyseon juhlasali

19.00 – 20.30 Saalastinsali, Oulun yliopisto

19.30 – 21.00 Tuiran kirkko

20.00 – 20.45 Madetojan sali

20.00 – 21.00 Oulun kaupungintalon juhlasali

20.00 – 21.00 Karjasillan kirkko

21.00 Ravintola Tuba

Lauluyhtyeitä seuraavista kuoroista – Smaller groups from these choirs

22.30 Ravintola Kantis

 

Lauantai 6.5.

13.30–14.30 NSSS 2017: Laulava kulkue, Oulun keskusta

17.00–18.30 NSSS 2017: Gaalakonsertti Oulun Sinfonian kanssa, Ouluhalli, 24/17 €

Advertisements